«

»

אוק 23

הדפס פוסט זה

איך לחסוך בביטוח הרכב?

איך תוכלו לחסוך 50-100 ש"ח בחודש, בשעה של טלפונים ובירורים? ביטוחי הרכב מהווים הוצאה שנתית נכבדת מאוד, רבים מתייחסים אליה בתור קבוע נתון מראש שלא ניתן לשינוי. אולם האמת שונה לחלוטין, בעזרת תכנון נכון, השוואת מחירים, הורדת הביטוח המקיף במקרים מסויימים, והעלאת ההשתתפות העצמית במקרה של תאונה ניתן לחסוך לעתים אף יותר מאלף ש"ח בשנה. בכתבה הבאה נפרט איך לעשות זאת:

השוו בין מחירי ביטוח החובה

ביטוח חובה הוא ביטוח שכל נהג מחויב לעשות על פי חוק. מחירי ביטוח החובה משתנים בין חברת ביטוח אחת לאחרת, על פי מאפייני הנהג והקריטריונים השונים של כל חברה. עם זאת, פוליסות ביטוח החובה זהות בין כל החברות, ונקבעות על ידי המדינה. לכן, קל "להשוות תפוחים לתפוחים" במקרה הזה. ניתן להשתמש במחשבון באתר משרד האוצר או באתרי השוואת ביטוח חובה שקיימים ברשת.

בדקו איזה סוג ביטוח אתם צריכים

מעבר לביטוח החובה, ניתן להוסיף ביטוח רשות משני סוגים: ביטוח צד ג' או ביטוח מקיף. ביטוח צד ג' מכסה נזקים שנגרמו על ידי הרכב המבוטח לרכב צד שלישי שהיה מעורב בתאונה או לעצם בתוואי הדרך, למשל גדר או הכביש עצמו. ביטוח מקיף מכסה בנוסף גם נזק שנגרם לרכב המבוטח עצמו, בין אם נגנב או ניזוק בתאונה או בחנייה. ביטוח מקיף יקר יותר באופן טבעי, אך הוא גם מבטיח יותר שקט נפשי ועשוי לחסוך לכם הרבה כסף במקרה של גניבה או נזק שנגרם לרכב. מתי בכל זאת כדאי לעשות ביטוח צד ג' ולהוריד עלויות? כשהרכב שלכם כבר ישן וערכו לא רב, ואז עלויות הביטוח החודשי אינן מצדיקות את ההשקעה.

מעבר לסוג הכיסוי, גם מספר הנהגים המשתמשים ברכב וגילם עשוי להשפיע משמעותית על מחיר הביטוח. אם רק נהג אחד או שניים עושים שימוש בביטוח, מומלץ להגדיר רק אותם במסגרת הביטוח וכך להוזיל את המחיר. במקרה שנוהג ברכב נהג צעיר (לרוב מתחת לגיל 24), המחיר עלול לעלות. אם הנהג הצעיר לא משתמש ברכב באופן קבוע, ניתן לעשות ביטוח נהג צעיר לתקופות מוגבלות של מספר ימים במקום לשלם באופן קבוע פרמיה גבוהה יותר.

קבלו כמה הצעות מחיר

במקרים של ביטוח צד ג', ועל אחת כמה וכמה, ביטוח מקיף, קיימת שונות רבה בין חברות הביטוח ותחרות רבה ביניהן. לכל חברת ביטוח פוליסות שונות, וכל אחת מהן מחשבת את עלות הביטוח בדרך שונה, על פי היסטוריית התאונות של הנהג והוותק שלו, סוג הרכב ועוד. בנוסף, כל חברת ביטוח מציעה שירותים שונים, החל משירותי גרירה ועד רכב חלופי במקרה של תאונה או גניבה. לכן, מומלץ לקבל כמה הצעות מחיר ולבדוק אותן. היום ניתן לקבל יחסית בקלות הצעת מחיר לביטוח רכב דרך האינטרנט, על ידי הזנת פרטי הנהג והרכב.

זכרו לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית

יש לזכור שקיים קשר בין עלות הפרמיה החודשית בביטוח הרכב לבין הפיצוי הכספי שתקבלו במקרה של תאונה או נזק. כלומר, ניתן להוזיל את ההוצאה החודשית, תמורת תשלום השתתפות עצמית גבוהה יותר במקרה של מימוש הביטוח, או לחילופין לשלם סכום גדול יותר מדי חודש ולהבטיח לעצמכם ראש שקט והשתתפות עצמית נמוכה. הכל תלוי במידת הסיכונים שאתם מוכנים לקחת וביכולת שלכם לעמוד בהוצאות בלתי צפויות.

לסיכום

  • ערכו השוואת מחירים בכל הביטוחים.
  • נסו להעלות את ההשתתפות העצמית, זה יוריד את המחיר
  • שקלו בתבונה איזה נהגים להכניס לביטוח והשתדלו להמנע מהכנסת נהגים צעירים

ועוד משהו קטן, בפעם הבאה שאתם קונים רכב, השתדלו לרכוש רכב יותר זול, מה שיוריד את מחירי ביטוח הרכב.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1148

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php