«

»

יונ 03

הדפס פוסט זה

מה זה ביטוח משכנתא?

הקדמה – למה צריכים לעשות ביטוח משכנתא

ראשית, חשוב להדגיש כי ביטוח משכנתא הוא חובה על פי חוק. על הבנק נאסר להעמיד הלוואת משכנתא ללא ביטוח משכנתא. מדוע נדרש ביטוח המשכנתא? כאשר אנו עושים משכנתא, הבנק כמובן לא לוקח שום סיכונים. ומשעבד את הבית שלנו אליו בתור בטחון להחזר המשכנתא. ובודק שיש לנו משכורות מספיקות על מנת שנוכל להחזיר את המשכנתא. אולם מה יקרה אם חלילה יקרה משהו לבית או חלילה לאחד מבני הזוג? איך הבנק מבטח את עצמו אז?

מהו ביטוח משכנתא

אז כמובן שגם מהסיכון הזה הבנק נמנע, ומחייב אותנו לשלם על ביטוח מפני נזק למבנה או לנו. ביטוח זה נקרא ביטוח משכנתא: הביטוח מורכב משני גורמים:

  • ביטוח חיים – מבטח את כל אחד מבני הזוג כך שבמקרה של פטירה, הביטוח יכסה את יתרת המשכנתא.
  • ביטוח מבנה – ביטוח במקרה שיקרה משהו למבנה עצמו, הביטוח יכסה את תיקון המבנה, וכמובן

מה משפיע על העלות

  • גיל – ככל שהלווים צעירים יותר, כך עלות ביטוח החיים תרד משמעותית
  • עישון – עלות ביטוח החיים תלויה מאוד בשאלה האם האדם מעשן או לא. מחיר בטוח החיים לאדם שמעשן צפויה להיות פי 1.5 -2.
  • גודל המשכנתא – עלות ביטוח החיים קשורה באופן ישיר לגודל המשכנתא. כך מי שיש לו משכנתא של מליון שקל, ישלם פי שניים ממבוטח שיש לו משכנתא של חצי מליון שקל.
  • גודל הדירה – עלות ביטוח המבנה תלויה בגודל הדירה (ולא בעלות הבניה האמיתית)
  • מציאת חברה זולה – אם לא תורו לבנק אחרת, הבנק יבטח אתכם אוטומטית דרך חברת בת שלו, במחיר גבוה כמובן. מציאת ביטוח דרך חברה פרטית תחסוך לכם 20-40% במחיר.
  • התמקחות – כמו בכל תחום, גם כאן ניתן להתמקח ולחסוך כסף רב.

מה הבנק עושה כדי להשאיר אתכם אצלו

הבנק מחייב אתכם לבטח את הנכס תוך 48 שעות מקבלת אישור המשכנתא. כך שתוכלו רק לאחר מכן לבצע מעבר לחברה אחרת שרבים שוכחים לעשות. חלק מחברות הביטוח עושות עבורכם את המעבר או אף מבצעות את הביטוח לפני קבלת המשכנתא.

כמה אפשר לחסוך בביטוח המשכנתא

החסכון בביטוח המשכנתא יכול להגיע למאות שקלים ואף אלפי שקלים בשנה. למשכנתא של 20 שנה, סביר שהחסכון המצטבר הוא 10,000-50,000. חשוב לא לחכות עם שיפור ביטוח המשכנתא, שכן הרעה במצב הרפואי, יכולה לגרום לחברות הביטוח לסרב לבטח אותנו במחיר חדש, ותחייב אותנו להשאר במחיר הישן והיקר שהבנק\חברת הביטוח השאיר לנו לקריאה נוספת איך למצוא עשרות אלפי שקלים דרך אתר איתור הכספים של משרד האוצר

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1200

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php