«

»

נוב 04

הדפס פוסט זה

4 טיפים לרכישת דירה בזול

הליך בחירת דירה הפך להיות תהליך ארוך, מיגע וכל כך לא נעים. מחירי הדירות גורמים לאנשים לחשוב פעמים לפני ההחלטות שלהם. לעיתים נראה כי קניית דירה זה פרוייקט יקר מדי. אז אך אפשר למזער את הנזק ולצמצם עלויות? איך אפשר למצוא דירה במחיר זול?

יש כל כך הרבה פרמטרים המשפיעים על ערך הדירה כאשר בראש ובראשונה מה שקובע הוא בעל הדירה. בעל הדירה מחליט על מחיר ומוכר לאדם המרבה במחיר.
להלן מספר טיפים שיכולים לעזור לכם להוזיל את עלות הדירה שתקנו וכמובן לעשות את כל התהליך יותר ידידותי:

 1. מיקום הדירה – אחד הפרמטרים שהכי משפיעים על ערך הדירה הוא מיקום הדירה. דירות במרכז הארץ עולות יותר מדירות הנמצאות בפריפריה. כאשר נגשים לרכוש דירה יש לחשוב פעמים על המיקום. אולי עדיף לוותר על מרכז תל אביב ולקנות דירה באור כמו ראשון לציון, או ערים שנמצאות טיפה מחוץ למרכז. הדירה באזורים אלו יכולה להיות זולה משמעותית.
 2. גודל הדירה – גודל הדירה הוא משתנה אשר גם משפיע משמעותית על כל הנושא של תמחור הדירה. זה ברור שדירה גדולה תעלה יותר מדירה קטנה. לכן עליכם לנסות לחשוב טוב טוב האם גודל הדירה יספיק לכם. אולי בשלב הראשון עדיף לרכוש דירה קטנה ובעתיד למכור אותה ולקנות דירה גדולה יותר עם רווח.
 3. התמקחות על מחיר – אולי זה הדבר לא הכי פופולרי והכי מקובל אבל עדיין אפשר להתמקח על המחיר. בעל הדירה הוא מנהל הנכס רוצה למכור את הדירה ולכן לעיתים ירידו את המחיר לאחר מיקוח קטן. כמו כן, כמובן שעדיף לרכוש דירה מאדם פרטי ולא ממשרד תיווך וזאת על מנת להקל על כל תהליך התמחור.
 4. וותק הדירה – אחד הגורמים הכי משפיעים על ערך הדירה הוא הוותק שלה. דירה ישנה תהיה זולה יותר מדירות חדשות הנמכרות באזורים שונים.

למרות שנושא המחיר משחק תפקיד מרכזי יש לשים לב גם לשכונה עצמה שבה הדירה נמצאת, לתשתיות מסביב לדירה וכדומה.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1203

2 תגובות

 1. יעקב

  ההמלצה שלא להיעזר במתווך היא טעות חמורה .מאחר והמתווך ניטרלי ומכיר את מחירי הדירות בסביבה .הוא ידע להגיע למחיר הנכון. על כן נא לתקן טעות חמורה זו.

  1. יוני בזק

   תודה על הערתך.
   אני לא בטוח שהמתווך נייטרלי, בסופו של יום המטרה שלו היא למכור.
   בכל מקרה, להתייעץ אף פעם לא מזיק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php