«

»

נוב 17

הדפס פוסט זה

איך לשפץ את הבית בזול – או מה הקשר בין הרכבת הקלה לשיפוץ הבית

אנשים רבים, רוצים להשקיע עשרות אלפי שקלים בשיפוץ של הבית, או לחלופין לקנות בית משלהם, גם במקרים בהם זה לא משתלם כלכלית, רק כדי שהם יוכלו לבצע שיפוץ.

למרות שנראה לנו שהחיים שלנו יראו טובים הרבה יותר אם נבצע שיפוץ מקיף לגינה ולמרפסת, או אם נחליף את הקרמיקה במקלחת האמת היא שאיכות החיים שלנו מושפעת הרבה יותר מהפרטים הקטנים.

יכול להיות שהקרמיקה מאוד יפה ונחמדה, אבל זה לא עוזר, אם המגבת תמיד מחליקה מהוו.

יכול להיות שהגינה שלנו מקסימה, אבל זה לא עוזר, אם השביל שמגיע אליה בוצי תמיד.

ויכול להיות שהצבע החום מהגוני של הדלתות החדשות מרהיב, אבל זה לא עוזר אם הדלת לא נסגרת טוב ומרעישה כל הלילה.

כולנו מכירים את ההוראות הקטנות אצל הסבים והסבתות: "בשירותים האלה המים לא יורדים טוב, אז תוריד אותם פעמיים", "הברז של המים החמים מקולקל, אז תמיד תפתח את המים הקרים קודם". אז אולי הדור המבוגר יותר לא יכל להרשות לעצמו את התיקונים הקטנים האלו, אבל אנחנו יכולים להרשות לעצמנו אותם בקלות.

אצלנו המים בשירותים הרבה פעמים לא הספיקו – פעולה פשוטה של שתי דקות תיקנה את זה. הדלת טרטרה והרעישה כל הלילה עד שהיינו חייבים לישון עם דלת פתוחה – חתיכת נייר קטנה ששמנו הפסיקה את זה, המקלחת היתה מוצפת כל הזמן, אז פשוט שמנו חומר פותח ניקוז.

כל הדברים האלו מאוד פשוטים ולא דורשים מחשבה או מומחיות במיוחד, אין לנו מה להתגאות בהם במיוחד. אבל מה שחשוב הוא להשקיע את המחשבה בלנסות לפתור אותם, ולהבין שכמעט כל הבעיות שיש בבית פתירות ודי בקלות.

אז לפני שאתם הולכים לבצע שיפוץ נרחב לבית, וגם אם לא, תבדקו מה חמשת הדברים שהכי מפריעים לכם בבית, נסו לפתור אותם בעצמכם, או למצוא בעל מקצוע שיפתור לכם אותם בקלות ובמחיר זול. תופתעו לגלות שזה שיפר את החיים שלכם הרבה יותר מהחלפת הקרמיקה במקלחת, או שיפוץ מלא של כל המטבח.

ומה הקשר לרכבת הקלה? ההשקעה ברכבת הקלה היתה כמליארד שקלים, ושנים על שנים של חסימה של העיר. אם היו לוקחים את הסכום הזה ומשקיעים אותה בפתרון בעיות קטנות יותר (מחלף בצומת פ"ת, מחלף בכניסה לעיר, שיפור הכניסות לכביש בגין) ושיפורים קטנים באוטובוסים, התועלת שהיתה מושגת היתה גבוהה הרבה יותר.

אז לפני שמוציאים כספים רבים על שיפוצים גדולים, השקיעו מחשבה בשיפוצים הקטנים יותר

קראו גם:  5 טיפים לעיצוב בית בתקציב מוגבל

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1252

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php