«

»

דצמ 03

הדפס פוסט זה

איך למצוא שיפוצניק טוב במחיר סביר?

כיצד למצוא שיפוצניק טוב במחיר סביר?

רבים הם האנשים שנכבו בעבר משיפוצניק חאפר שגרם ליותר נזק מאשר הועיל, ברוב המקרים מצב זה מתרחש כאשר בעל הבית בחר בבעל המקצוע הזול ביותר שמצא לאחר סקר השוק שביצע, אך זה לא אומר שכל בעל מקצוע שיציע לכם מחיר הוגן יהיה חאפר וכל מי שיציע מחיר מופקע יהיה בעל מקצוע איכותי ואמין, אז איך מוצאים שיפוצניק טוב ובמחיר סביר אתם שואלים? בעמוד זה נביא בפניכם דרך פשוטה ויעלה מאד לבחירת בעל מקצוע טוב, אמין ובמחיר סביר.

דרך יעילה לבחירת בעל מקצוע טוב ובמחיר סביר

אחד החוקים הברורים והמוכרים ביותר בעולם המסחר אומר שבכדי שיהיה מחיר אטרקטיבי של מוצר או שירות כלשהו לצרכן יש ליצור תחרות בשוק אשר תגרום לחברות או בעלי העסקים להוריד מחירים בכדי לסגור עסקאות, חוק בסיסי אחר אומר שבכדי למצוא פריט או שירות איכותי במיוחד (או במקרה שלנו בעל מקצוע טוב) יש לבצע מחקר שוק מעמיק ולבחון רשימה גדולה ככל הניתן של פריטים (בעלי מקצוע) בכדי להגיע למסקנות על טיבו של הפריט הנבחר.

לעניינו, עליכם לשים לב לשני חוקים: החוק הראשון – להבהיר לבעל המקצוע שהוא עומד בתחרות. החוק השני – לבדוק מספר גדול של שיפוצניקים כדי להגיע למסקנות מי ברמה גבוה ומי פחות.

השימוש בשני חוקים אלו יכול להיות מועיל מאד גם בחיפוש אחר שיפוצניק טוב כאשר החוק הראשון יבהיר לבעל המקצוע כי הוא נמצא בתחרות על הפרויקט עם מספר בעלי מקצוע נוספים ובעקבות כך ייתן מחיר אטרקטיבי במיוחד בכדי לזכות בפרויקט, החוק השני יבטיח כי המבחר הגדול יחשוף אתכם לאיכויות שונות של בעלי מקצוע (איך תאבחנו את רמת המקצועיות שלהם תוסבר בהמשך) ובזכות כך תוכלו לבחור את זה שמציע מקצועיות ואמינות. השילוב של כל הנתונים שיתרכזו יחד יאפשר לכם לבחור את בעל המקצוע במחיר הסביר ביותר וברמת מקצועיות ואמינות גבוה.

איך משיגים רשימה ארוכה ואיכותית של בעלי מקצוע

ובכן אם מסתכלים על שני החוקים הם חולקים בסיס משותף שצריך להחזיק ברשימה ארוכה ככל הניתן של בעלי מקצוע בכדי למצוא את הטוב ביותר ובמחיר הזול ביותר, איך משיגים רשימה כה ארוכה של בעלי מקצוע?

ובכן כבר בשלב זה יש לבצע סינונים כלשהם בכדי להבטיח רמה גבוהה ככל הניתן כבר בהתחלה ובכדי זאת את שמות בעלי המקצוע נשיג דרך בני משפחה, חברים ומכרים שיכולים להמליץ לנו על שיפוצניק איכותי ובמחיר טוב, איתו יש להם ניסיון חיובי מהעבר. השיגו כמה שיותר בעלי מקצוע מומלצים בכדי ליצור רשימה ראשונית איתה תוכלו להתחיל לעבוד.

מה עושים לאחר בניית הרשימה

לאחר שרשימה זו תתמלא ותרגישו כי היא מספיקה בכדי ליצור תחרות ובכדי למצוא שיפוצניק איכותי, התקשרו אל כל בעל מקצוע והזמינו אותו לפגישת ייעוץ והצעת מחיר בביתכם (במידה וביתכם הוא הפרויקט בו אתם הולכים להשקיע כעת). בפגישה זו בקשו מבעל המקצוע לסקור את אזור השיפוץ, לבחון את התכנית שלכם ולהציע הצעות משלו וכמובן בסוף להציע הצעת מחיר (זאת לאחר שהבהרתם לו כי יש מספר בעלי מקצוע נוספים שאתם מחכים לקבל מהם הצעת מחיר).

על פי רעיונותיו תוכלו לקבל מושג לגבי היצירתיות שלו (תכונה מאד חשובה אצל שיפוצניקים) ועל יכולותיו לאלתר פתרונות טובים וזולים יותר לתכנית המקורית.

השלב הבא יהיה סינון כל בעלי המקצוע שלא מצאו חן בעיניכם מההיכרות הראשונה, שנתנו מחירים מופקעים במיוחד, מחירים זולים במיוחד (היזהרו מאלו במיוחד!!), הראו יכולות יצירתיות לא מפותחות וכ"ו…

הבחירה הסופית

לאחר מכן בקשו מאלו שנשארו עדיין בתמונה לראות פרויקטים קודמים שהם בצעו אצל לקוחות אשר מוכנים להמליץ אליהם ולפתוח את בתיהם בכדי להראות לכם את עבודתם (בעלי מקצוע רציניים יחזיקו תיק עבודות שיבטל את הצורך בהגעה לפרוייקטים אחרים), בסיום רשמו לעצמכם רשמים על כל בעל מקצוע ושבו בכדי לבחון את הצעות המחיר על פי הרשמים שלכם מבעל המקצוע עצמו, נסו להגיע לאיזון מרבי ככל שתוכלו בין הרמה המקצועית והרשמים שלכם לגבי בעל המקצוע לבין המחיר הסביר ביותר שהציעו לכם וכך תבחרו את השיפוצניק שלכם.

בהצלחה בשיפוץ הבית שלכם

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1316

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php