«

»

פבר 15

הדפס פוסט זה

המדריך המלא לתקציב משפחתי מאוזן – חלק 2 – הסקת מסקנות, ונקודות למחשבה ושינוי

בחלק הקודם הסברנו על חשיבות התקציב, וכן איך לבצע הערכה נכונה של החלוקה היום של התקציב שלנו. רק לאחר שבצענו את המהלכים הללו, נוכל להמשיך בעבודה על התקציב. ראשית, ננסה להסיק מסקנות ממצב התקציב שלנו:

שלב שני: הסקת מסקנות ונקודות למחשבה ושינוי

הסקת מסקנות

שלב זה מתבצע בסוף החודש. בשלב זה אנחנו רואים את התמונה של ההוצאות ומסיקים מסקנות. יש לנו הוצאות שמסתכמות בעלות מסויימת שהיא גבוהה/נמוכה/שווה להכנסה שלנו. אנחנו מסתכלים על הסעיפים השונים ומסיקים לגבי ההתנהלות שלנו. מה סעיף ההוצאה העיקרי שלנו? האם אנחנו משלמים בתשלום אחד או יותר, ועל מה?  האם יש לנו אפשרות לחיסכון?

נקודות למחשבה ושינוי

השלב השלישי יוצא מנקודת הנחה ששום דבר לא כתוב בסלע. כלומר, כל הוצאה ומסקנה שגילינו בסעיף אחד ושניים הוא בר שינוי. זאת בהנחה שאנחנו מוכנים לשינויים. כאן אנחנו צריכים לשאול את עצמינו שאלות והרבה. האם אני חייב להוציא את הסכום הזה? גם אם התשובה היא כן נשאל את עצמינו למה. כדאי את השלב הזה לבצע ביחד עם עוד משהו, מאחר ויש לנו נטיה טבעית לשכנוע עצמי שהמהלכים שלנו הם נכונים וצודקים. אפשר לבצע את זה כשבן זוג אחד שואל את השני על תחום שההוצאה היא יותר מושפעת ממנו. למשל זה שאינו מבצע את הקניות השבועיות ישאל את זה שעורך את הקניות. חשוב לבצע את השיחה באוירה נעימה , עם שתיה חמה וכיבוד, כאשר הצד שבודק ומעלה את השאלות נמנע מלהעביר ביקורת ולתת פיתרונות. מטרת השיחה היא הבנה של תהליך קבלת ההחלטות שמוביל להוצאה. להבין ביחד מה הם סעיפים ההוצאה העיקריים ואיך הם מגיעים לכך. רק באווירה של כבוד הדדי ושיתוף פעולה אפשר לבנות תקציב שישמור גם על הזוגיות. לחלופין, במקרה שאין בן/בת זוג, כדאי להיעזר בחבר/ בן משפחה שיוכל לבחון את ההוצאות שלנו מנקודת מבט אובייקטיבית.

לאחר שסיימנו שלב זה, יש לעבור לשלב השלישי והחשוב ביותר – קבלת החלטות, וקביעת דרכי פעולה

המדריך המלא לניהול תקציב מאוזן

הקדמה לניהול התקציב

שלב ראשון: איסוף הנתונים –

שלב שני: הסקת מסקנות, ונקודות למחשבה ושינוי אתה נמצא כאן

שלב שלישי: קבלת החלטות, וקביעת דרכי פעולה

שלב רביעי: בקרה על דרך הפעולה שלנו

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1426

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php