«

»

מאי 18

הדפס פוסט זה

5 דרכים למצוא בייביסיטר בזול

למרות שאין ספק שבתור הורים היינו נהנים מן האפשרות של מנהלת משק בית צמודה שתעזור לנו עם הטיפול בילדים, בין כל שאר המטלות שעלינו לעשות בבית, לפעמים אין ברשותנו את המשאבים הכספיים הנחוצים לכך. אך במקום שניתקע בבית לתמיד, מבלי אפשרות להיחלץ ממנו ולו למספר שעות בודדות, חשוב שנכיר מספר דרכים חלופיות וחסכוניות שיאפשרו לנו למצוא פתרונות יעילים שיתאימו לצרכים שלנו ושל הילדים שלנו. במאמר זה אתם תלמדו על  מספר דרכים חלופיות יעילות וחסכוניות למציאת שירותי בייבי סיטר עבור הילדים שלכם, כך שגם לכם יהיה זמן לצאת לבלות בכיף, לצאת לסידורים בראש שקט או סתם להשלים שעות שינה.

שכרו את שירותיהם של בני נוער וילדים

ייתכן שתחילה זה יישמע לכם כמו רעיון מהפכני ואולי אף מוזר, אך למעשה ישנם לא מעט בני נוער ואפילו ילדים (בגילאי 10 ומעלה) שיכולים להיות שמרטפים אחראיים לא פחות ממבוגרים. לשכירת שירותי השמרטפות של בני נוער וילדים יש מגוון רחב של יתרונות, הן עבורכם בתור הורים והן עבור הילדים שלכם, שבסופו של דבר הם אלה שיצטרכו להעביר את הזמן שלהם בחברת השמרטף או השמרטפית הצעירים. לעומת שמרטפים מבוגרים, בני נוער וילדים יסתפקו בתשלום נמוך יחסית.

כמובן שזה לא אומר שאתם צריכים להעסיק אותם בשכר עבדות, אבל אתם בהחלט תוכלו ליהנות מההזדמנות לחסוך כמה שקלים לשעה. אחרי הכול, מבחינת השמרטפים הצעירים לא מדובר בעבודה מסובכת, ובמסגרתה הם למעשה יכולים לצפות בטלוויזיה, לשחק במחשב, לגלוש ברשת האינטרנט, לקרוא ואפילו להזמין חברים שינעימו את זמנם. מבחינת הילדים שלכם, קרוב לוודאי שהם יעדיפו לבלות עם שמרטפים אשר יותר קרובים לגיל שלהם, מפני שפירוש הדבר שהם יוכלו להתחבר איתם ביתר קלות, לשחק איתם וליהנות בחברתם. אם הילדים שלכם יצפו בכיליון עיניים לבואו של הבייביסיטר, אתם לא תצטרכו להתמודד עם וויכוחים ובכי לפני שאתם יוצאים מהבית.

כדי למצוא שמרטף או שמרטפית צעירים, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לטלפן לחברים קרובים או לבני משפחה ולבקש מהם שישאלו את הילדים הבוגרים שלהם אם הם מעוניינים להרוויח כסף בתמורה לבילוי בחברת הילדים שלכם. אם אין לכם חברים או קרובי משפחה עם ילדים בגיל המתאים לשמירה על הילדים שלכם, אתם יכולים גם לשוחח עם שכנים שאתם מכירים היטב ולבקש מהם לשאול את ילדיהם לשמש כשמרטפים.

היעזרו בבני משפחה ובחברים קרובים

בין אם אתם זקוקים למישהו שיחליף אתכם בשמירה לילדים לכמה שעות, ובין אם אתם זקוקים לבייבי סיטר שיוכל לשמור על הילדים שלכם למשך סוף שבוע שלם, בני משפחה וחברים קרובים הם הפתרון המושלם עבורכם. ראשית כל, יש לכך יתרון עצום מן הפן הכספי. אם תבקשו את עזרתם של בני משפחה וחברים קרובים בשמירה על הילדים שלכם, קרוב לוודאי שהם לא יהיו מוכנים לקבל מכם תשלום. וגם אם הם כן יסכימו לקבל תמורה, בדרך כלל הם יעדיפו שתזמינו אותם לארוחה או משהו סמלי אחר, מה שאומר שהחיסכון הכלכלי עבורכם הוא לא קטן.

בנוסף, גם כאן מדובר על אנשים שהילדים שלכם מכירים באופן אישי, מה שאומר שהם ירגישו עמם בנוח ולכן ישמחו להעביר איתם את הזמן בעודכם מחוץ לבית. בשילוב עם פתרונות אחרים, הפתרון הזה יכול לחלץ אתכם ממצבים רבים שבהם אתם נתקעים ללא אפשרות לשכור את שירותיו של בייבי סיטר ואתם בכל זאת חייבים לצאת מהבית. יחד עם זאת, מומלץ להשתמש בשירותיהם של חברים קרובים ובני משפחה רק במצבים שאתם נתקעים ללא פתרון אחר, כדי שלא תגרמו להם ולעצמכם להרגיש שאתם מנצלים אותם יותר מדי.

דרכים מקוריות נוספות למציאות שירותי שמרטפות בזול

  • בנק זמן של בייבי סיטרים – אם יש לכם חברים וקרובי משפחה עם ילדים משלהם, אתם יכולים לערוך איתם הסדר של חילופי משמרות במסגרת "בנק זמן". פירוש הדבר שכאשר אתם יוצאים לבלות וחבר או בן משפחה מגיעים לשמור על הילד שלכם למשך ארבע שעות, אותו בייבי סיטר יכול לגבות מכם את ה"תשלום" בפעם הבאה שהוא זקוק לשירותי שמרטפות עבור הילדים שלו.
  • חילופי משמרות – אם יש לכם ילדים קטנים בבית, קרוב לוודאי שהם הולכים לישון בשעות מוקדמות יחסית, לכל היותר בשבע או שמונה בערב. לכן, שיטה יעילה וחסכונית נוספת היא לתכנן את היציאה שלכם מהבית לשעה מאוחרת יחסית. בשיטה זו אתם נשארים בבית עד שהילד שלכם מתחיל להירדם, וברגע שהוא נרדם אתם מזמינים את השמרטף שאת שירותיו הזמנתם, ואז אתם חופשיים לצאת מהבית בראש שקט. כמובן שחשוב שתיידעו את הילד שלכם מבעוד מועד, על מנת שהוא לא יקום לפתע באמצע הלילה ויגלה שהוריו נעלמו והוחלפו בלא ידיעתו.
  • מסיבת פיג'מות – אתם יכולים להיות בטוחים שהילדים שלכם ישמחו לשמוע על הפתרון הבא והחסכוני שאנחנו עומדים להציע לכם. ואם הילדים שלכם מרוצים, קרוב לוודאי שגם אתם תצאו מרוצים מכל הסיפור. אם הילדים שלכם נוהגים לבלות הרבה אצל החברים שלהם, תציעו להם לבלות אצלם את הלילה. כמובן שחשוב לעשות זאת בתיאום מראש עם ההורים של החבר, כי אולי גם הם בדיוק תכננו לנקוט בשיטה הזאת עם ההורים של ילד אחר (ואולי אפילו אתכם). כך הילד שלכם יזכה להעביר לילה שלם עם חבריו הטובים, ואתם תזכו בהזדמנות ליהנות מערב שקט ומהנה בבית. רק תזכרו שבזמן כלשהו בהמשך, אתם תהיו ההורים שיארחו את החבר למסיבת פיג'מות.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1479

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php