«

»

מאי 18

הדפס פוסט זה

4 דרכים לנסוע בזול

למרות שאנחנו חייבים במדינה יחסית קטנה, לפעמים גם אנחנו צריכים לעבור מרחקים ארוכים כדי לבקר חברים, לערוך קניות או אפילו להגיע למקום העבודה. אם פעם כל אדם היה חי במסגרת הקהילה הקטנה שלו, שם הוא היה עובד ומתקיים. החברים באותה קהילה היו האנשים היחידים שהוא היה זוכה להכיר בחייו,  ופה ושם אולי עוד כמה שכנים מקהילות סמוכות. אך כיום, בחברה הגלובאלית שבה אנו חיים, המרחקים הגיאוגרפיים והנפשיים הולכים ומצטמצמים ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, מה שאומר שלמעשה יש לנו גישה לאנשים ברחבי כל המדינה ואפילו ברחבי העולם כולו. בנוסף, המגוון הרחב של מקומות העבודה וההתמחויות הביא למצב שבו אנשים יוצאים מהערים שלהם ומגיעים למקומות עבודה בערים אחרות. כל המעברים הללו ממקום למקום גוזלים מאיתנו לא מעט כסף, ולכן במאמר זה אנחנו נספר לכם על מספר דרכים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות שלכם על תחבורה.

הירשמו לקבוצת נסיעות משותפות

פעם, לפני שמכוניות היו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו, למתי מעט בלבד היו את האמצעים הכספיים הנחוצים כדי לרכוש מכונית ולתחזק אותה. מפני שמכונית הייתה מצרך נדיר יחסית, ולכן לא משהו שכל אדם יכול להרשות לעצמו, אנשים רבים היו מתארגנים בקבוצות לשיתוף נסיעות. ומה זה אומר בעצם? אם לאדם הייתה מכונית והוא היה צריך לנסוע מהכפר אל העיר כדי לערוך מספר סידורים, כמה מהשכנים שלו היו קופצים על ההזדמנות ונוסעים איתו העירה, על מנת לערוך את הסידורים שלהם ולחזור איתו (או עם אדם אחר שחוזר במועד מאוחר יותר). כך כולם היו חוסכים כסף וזמן, ואפילו היו עושים משמרות בנהיגה, כך שלא ייווצר מצב שבו אדם אחד משמש כנהג הקבוע.

ואם זה עבד אז, בוודאי שזה יכול לעבוד גם היום. ואפילו בצורה יעילה יותר. ראשית כל, היום מכוניות הן מוצר זמין יותר, ולכן יש יותר אנשים שמסוגלים להחזיק מכונית. פירוש הדבר שאפילו מכונית קומפקטית, שיכולה לאכלס ארבעה אנשים, מבזבזת רק רבע מהדלק שהיה נחוץ כדי להסיע ארבעה אנשים. שלא לדבר על כך שהיא יוצרת רק רבע מהפקקים בכבישים ופולטת רק רבע מהזיהום. בנוסף מדובר על חלופה נעימה וקהילתית יותר למציאות הנוכחית, שבה כל אדם יושב לבדו ברכב במשך שעות ארוכות בפקקים. נסיעה משותפת מעניקה לכם הזדמנות להעביר את הנסיעה בכיף ואולי אפילו להכיר כמה חברים חדשים. בקישור הבא תוכלו למצוא מספר מקורות לאיתור קבוצות לנסיעות משותפות: http://area.co.il/view.php?siteid=239292 ואם לא מצאתם קבוצת נסיעה באזור המגורים שלכם, הקימו אחת בעצמכם!

השתמשו באמצעי התחבורה הציבוריים

אנשים רבים נוטים לזלזל באפשרות של נסיעה בתחבורה ציבורית. הם טוענים שהתשתיות לא מתאימות, שצריך להידחף בתור כדי לתפוס מקום טוב, או להידחס בצפיפות, במקרה שלא מצליחים לעשות זאת. בעוד שייתכן שחלק מהטענות האלה נכונות, כדאי גם לשקול את היתרונות הרבים הטמונים בנסיעה בתחבורה ציבורית, לפני שפוסלים אותה על הסף. ראשית כל, כמובן שאתם חוסכים הון תועפות מכספכם מפני שאינכם צריכים לרכוש מכונית, שלא לדבר על כל ההוצאות הנוספות והאינסופיות על אחזקה שוטפת, ניקיון, תיקונים, טסט וביטוח. בנוסף, אתם לא צריכים להוציא כסף על דמי חנייה, חניונים בתשלום או קנסות חניה, והכי טוב, אתם לא צריכים להתאמץ למצוא חניה!

בנוסף על כל היתרונות הכספיים שטמונים בבחירה באמצעי תחבורה ציבוריים, ישנם יתרונות נוספים שמשפיעים על חייכם לטובה בתחומים אחרים (שחלקם גם קשורים בעקיפין לכסף). למשל, נסיעה באמצעי התחבורה השונים פירושה שאתם לא צריכים לנהוג. זה אומר שאתם לא צריכים לסבול מהלחץ שלעתים קרובות נלווה לנסיעה בכבישים ברחבי מדינת ישראל, ושאינכם צריכים להתמודד עם מגוון רחב של אנשים שאתם פשוט לעולם לא תבינו כיצד ייתכן שהם קיבלו רישיון. את הזמן שהרווחתם אתם יכולים לנצל כראות עיניכם: אתם יכולים ליהנות משקיעה בעלילה של ספר, להקשיב להרצאה באוזניות, ליהנות ממוזיקה מרגיעה, להקשיב לדמיון מודרך, לגלוש באינטרנט, לשחק בטלפון ואפילו לנצל את ההזדמנות שאתם נמצאים עם כל כך הרבה אנשים ולפתוח בשיחה עם האדם שיושב לצדכם.

חזרו לילדות והפעילו את הגוף שלכם  

בתור אזרחים בחברה המערבית המודרנית, אנחנו רגילים ליהנות מחיי מותרות ופינוקים. אנחנו חיים בבית ממוזג שמאובזר בכל האמצעים הטכנולוגיים החדישים ביותר, וגם כשאנחנו טורחים לצאת ממנו, אנחנו בדרך כלל עושים זאת בתוך מכונית או אמצעי תחבורה ממוכן אחר. כעת אנחנו רוצים להציע לכם אפשרות שהיא כל כך פשוטה, שייתכן שהיא תישמע לכם מפתיעה ואפילו הזויה. ההצעה שלנו היא שתשמשו ברגליים שקיבלתם במתנה, ותתחילו להזיז אותם כדי להגיע ממקום למקום. לפני שאתם מתקוממים, חשוב שתדעו שאנחנו לא מתכוונים שתלכו ברגל מאות קילומטרים, כפי שאנשים היו עושים בימים עברו, אלא שפשוט תשתדלו לעבור ממקום למקום באמצעות הרגליים שלכם בלבד.

בתור ילדים קרוב לוודאי שהייתם עוברים מרחקים עצומים יחסית לגילכם. לא היה לכם רכב ואפילו לא רישיון נהיגה, אך הפלא ופלא, הצלחתם להגיע ממקום למקום. אז גם אם כיום יש ברשותכם רכב ורישיון נהיגה, אנחנו מציעים שתחזרו קצת לימי הילדות ותפעילו את הגוף שלכם. בנוסף על כך שאתם תחסכו כמות בלתי מבוטלת של כסף שהייתם צריכים להוציא על מכונית, דלק, מונית, אוטובוס, רכבת או כל אמצעי תחבורה אחר שעולה כסף, הליכה היא פעילות ספורטיבית בעלת מגוון רחב של יתרונות בריאותיים, הן עבור הגוף והן עבור הנפש. ואם אינכם רוצים להרחיק לכת (תרתי משמע), זכרו שיש לכם מספר אפשרויות נוספות שמשלבות בין כושר לתחבורה, כמו למשל רולר בליידס, אופניים, סקייטבורד, קורקינט וכדומה.

התחברו לקהילה והושיטו יד לטרמפ

בהתחשב בכל סיפורי הזוועות שבדרך כלל שומעים בשנים האחרונות, ייתכן שההצעה הבאה שלנו תישמע מעט לא במקום. יחד עם זאת, אנחנו רוצים להדגיש שמדובר בדרך חלופית מצוינת ויעילה, כל עוד נוקטים באמצעי הזהירות הנחוצים. בעבר טרמפים היו דרך מקובלת יחסית למעבר מנקודה לנקודה. בני האדם היו חיים בקהילה שבה רוב האנשים הכירו איש את רעהו, ולכן היה זה רק הגיוני שכאשר אדם נוסע במכונית ורואה את שכנו בצדי הדרך, הוא יציע לו להצטרף אליו לנסיעה. כיום אנחנו חיים בקהילות גדולות יותר, ולכן אנחנו מנהלים קשרים מרוחקים יותר. אתר טרמפ יעזור לכם למצוא טרמפ גם בלי לעמוד על הכביש ולהושיט את ידכם: /

אם בחרתם בגישה חסכונית והרפתקנית זו, אנחנו חוזרים ומדגישים שחשוב לנקוט באמצעי זהירות. לדוגמא, אם יש לכם חשד שהנהג שעצר לכם טרמפ עשה זאת מתוך מניע מפוקפק כלשהו, אל תיקחו שום סיכון ותוותרו על ההזדמנות. אל תסעו עם אנשים שאין לכם הכרות משותפת איתם (לפחות דרך חברים מושתפים). אם אתם מעוניינים בדרך חלופית וחינמית למעבר ממקום למקום, בשילוב עם הזדמנות להכיר חברים חדשים על הדרך, טרמפים היא האפשרות המושלמת עבורכם, רק הקפידו לעשות זאת תוך נקיטה באמצעי הזהירות הדרושים.

 

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1481

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php