«

»

מאי 19

הדפס פוסט זה

המדריך לחסכון בהוצאות בישול ואוכל – חלק ב 5 טיפים לחסכון בחשמל במטבח

בחלק הקודם של המדריך לחסכון בהוצאות בישול ואוכל, דברנו על חסכון במזון במטבח. אולם חלק גדול מההוצאה שלנו במטבח הוא הוצאה על אנרגיה וחשמל. אז כיצד ניתן לחסוך בחשמל?

5 טיפים לחסכון בחשמל במטבח

הקפידו לתכנן מראש

בכל הנוגע לחיסכון בכל תחום בחיים, אחד מכללי האצבע החשובים ביותר שעליכם לזכור הוא תכנון מראש. וגם בבואכם לבשל ארוחה קלה או מפוארת, חשוב שתדעו מבעוד מועד בדיוק מה אתם מתכננים לעשות. הכינו רשימה של כל המצרכים הנחוצים לכם, כך שתוכלו להוציא אותם בפעם אחת ומסודרת. השארת דלת המקרר לאורך זמן מבזבזת המון אנרגיה, במיוחד בקיץ, כאשר אנרגיה זו נחוצה כדי להשאיר את המקרר קריר ויעיל.

השתמשו בכלי בישול יעילים וחסכוניים

אם אתם פועלים לפי הטיפ הקודם ואתם מתכננים את הבישולים שלכם, אתם יכולים לדעת האם בכוונתכם לבשל ארוחה גדולה או קטנה, ובהתאם לכך לבחור את כלי הבישול שלכם בצורה יעילה יותר. לדוגמא, אם אתם בסך הכול רוצים לחמם ארוחה קטנה, עדיף שתשמשו בטוסטר אובן ולא בתנור. בנוסף, שימוש בסיר או במחבת קטנים יותר יחסוך לכם אנרגיה רבה, לעומת שימוש בכלי בישול גדולים, ואם תקפידו להשתמש במכסה תוכלו לחסוך זמן ואנרגיה בעת ובעונה אחת.

שמרו על איפוק

לא בלבד שהטיפ הבא יעזור לכם לחסוך אנרגיה וכסף, הוא גם ישדרג את מיומנויות הבישול והאפייה שלכם.  פתיחת דלת התנור מוציאה ממנו חום רב אשר הצטבר בתוכו למן הפעלתו, כך שלאחר סגירת הדלת יהיה על התנור לצבור אותו מחדש ולבזבז אנרגיה רבה. אם תקפידו לא לפתוח את הדלת לפני הזמן שהקצבתם לבישול או לאפייה, תוכלו לחסוך אנרגיה במטבח ולהכין את האוכל שלכם בצורה אחידה יותר.

צננו את האוכל לפני אחסונו במקרר

אם אתם מבשלים בצורה חכמה וחסכונית, קרוב לוודאי שאתם מבשלים בכמויות שיספיקו לכם לאורך זמן. יחד עם זאת חשוב שתדעו שחשוב לוודא שהאוכל שבישלתם הספיק להתקרר לפני שאתם מכניסים אותו לאחסון במקרר. בדרך זו אתם תמנעו מהמקרר או המקפיא להוציא אנרגיה מיותרת כדי לאזן את הטמפרטורות שלו לאחר הכנסת המזון החם.

שטיפת כלים חסכונית

שטיפת כלים, ובמיוחד שטיפת כלים ידנית, היא אחת מן המטלות שמעוררות הכי הרבה מחלוקת בבית, עד כדי כך שאנשים יתחילו לקשור קשרים ולתכנן מזימות בניסיון להתחמק מביצוע המטלה. לכן פה נציע לכם שני פתרונות אפשריים: 1. שטיפת כלים ידנית ופשוטה, שזו הדרך החסכונית ביותר. כדי להנעים את הזמן בזמן ביצוע המטלה, אפשר לשמוע מוזיקה או הרצאה באוזניות. 2. שימוש במדיח כלים, שזו האפשרות הפחות חסכונית, אך לפחות אם אתם עושים זאת, הקפידו להשתמש במדיח הכלים רק כאשר הוא מלא עד אפס מקום.

הרחיקו את המקרר שלכם ממקורות חום

אם כעת המקרר שלכם ממוקם בקרבת תנור, מפזר חום או כל מקור חום אחר, חשוב שתזיזו אותו ממקומו ותמקמו אותו הרחק מכל מקור חום. ככל שהמקרר חשוף ליותר חום, כך עליו לעבוד יותר כדי להתקרר, וכתוצאה מכך עליו להוציא יותר אנרגיה שפירושה תשלום חשמל גדול יותר.

שימוש בכל הכלים האלו או אפילו בחלקם יעזרו לכם לחסוך חשמל רב במטבח, ובכך לחסוך כסף רב. כדאי גם לשים לב ששימוש בחשמל רב, גורם לחימום המטבח, וחסכון בחשמל יעזור לכם להרגיש הרגשה קרירה ונעימה יותר במטבח, מעבר לחסכון שיווצר

יש לכם טיפים נוספים? נשמח אם תשתפו אותנו בתגובות.

לחצו כאן למדריך המלא לחסכון בהוצאות בישול ואוכל

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1485

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php