«

»

מאי 22

הדפס פוסט זה

איך לרכוש דירה בזול?

לרכוש דירה בזול

מחאת האוהלים המפורסמת של קיץ 2011 העלתה לכותרות את עליית מחירי הדיור, מחאה זו עסקה בכך שזוגות צעירים בעלי הון התחלתי מכובד – אינם מסוגלים לרכוש דירה במרכז ללא עזרתם הכספית של הוריהם, אך מה יעשו זוג ללא עזרה כספית כלשהי?

הזוג ישראלי, כמו זוגות צעירים רבים הנמצאים בתחילת דרכם הזוגית, מוצא את עצמו מול דילמות קשות אודות מקום המגורים העתידי שלו.

הזוג ישראלי הינו זוג ממוצע לכל דבר. בני הזוג נמצאים בשלהי שנות העשרים לחייהם, ברשותם הון עצמי של 300,000 ₪, שניהם מרוויחים יחד משכורת נטו ממוצעת של 14,500 וכעת נדרשים לבחור את מקום מגוריהם לאחר החתונה ועזיבת בית ההורים:

"נגור אצל ההורים עוד כמה שנים ובינתיים הכסף יצבור ריבית בבנק"

זוהי ללא ספק האופציה הגרועה ביותר שבה יוכל הזוג ישראלי לבחור, ראשית זוג צעיר צריך את האינטימיות שלו, צורך שקשה מאד לספק כאשר המגורים משותפים עם אחד ההורים.

בנק ירושלים, המעניק את הריביות הגבוהות ביותר מבין הבנקים כיום יעניק לכם עבור פיקדון של 300,000 ₪  ריבית של 2.31% שנתית (פריים + 0.06%), כך שהריבית אותה יצבור הכסף בבנק לעולם תהיה נמוכה משיעור עליית מחירי הדיור, ולכן הזוג לעולם לא יוכל להדביק את פער המחירים.

סרטון של ערוץ 2 בנושא:

"נקנה דירה זולה, נשכיר אותה ועם השכירות נשכור דירה ליד ההורים והחברים"

שוק הנדל"ן רווי בדירות שלא הייתם גרים בהן: קומה ראשונה מעל חדר הזבל, קומה חמישית ללא מעלית, בית ישן ולא מתוחזק וכן הלאה. דירות אלו יכולות להוות עבור הזוג אופציה מצוינת להשקעה מניבה, לדוגמא בקרבת האוניברסיטה בבאר שבע ניתן לרכוש דירת שלושה חדרים ב-430,000 ₪, כלומר הזוג שלנו יצטרך לקחת הלוואה של 130,000 בריבית של פריים + 1.5% (על פי נתוני אוצר החייל).

דירה זו תושכר לשני סטודנטים במחיר ממוצע של 3,200 ₪ לחודש, כך שהתשואה ברוטו עבור הדירה הינה 9%. לאחר ניקוי עלות ההלוואה (כ-4,000 ₪ ריבית בשנה למשך 5 שנים), ביטוחים שונים (כ-1,000 ₪ בשנה עבור ביטוח מבנה וחיים), שריון תקציב של 3,000 ₪ בשנה עבור תיקון נזקים, נגיע להוצאות של 8,000 ₪ בשנה לעומת 38,400 ₪ הכנסות צפויות משכ"ד.

תשואה מחושבת על ידי הכפלת שכר הדירה החודשי המתקבל ב-12 חודשים, ולחלק במחיר רכישת הנכס.

ולכן התשואה נטו הינה 3,200 ₪ כפול 12 מינוס 8,000 ₪ חלקי 430,000 ₪ = 7% – כמעט פי שלוש מהריבית שתקבלו בבנק וכן עומד לרשותכם נכס אותו תוכלו לממש בכל עת מבלי להמתין לתאריך פקיעת הפרעון.

בדרך זו, תוכלו לשכור דירה באזורי הביקוש, כאשר דמי השכירות משלמים את המשכנתא של הדירה להשקעה ובסיומו של התהליך יהיה ברשותכם נכס שאותו תוכלו לממש ולרכוש את בית החלומות. יחד עם זאת חשוב לזכור ששכירות נמוכה מהחזר המשכנתא או חודשים בהם אין שוכר בדירה יחייבו אתכם גם בתשלום משכנתא וגם בתשלום שכירות.

"אז שתהיה משכנתא של שלושים שנה…"

הזוג ישראלי מעוניין בכל זאת לרכוש דירת מגורים באזור מגוריו הנוכחי לכן עליו למצוא את הנכס האידיאלי.

נכס זה ייבחר בהתאם לעלות הדירה המקסימלית מבחינתו, הנשענת על ההון העצמי שברשותו. עם זאת יש לזכור כי נדרש לפעול בהתאם הנחיות בנק ישראל בנוגע לגודל המשכנתא המקסימלי (עד 70% מערך הדירה), ויכולת ההחזר החודשית בהתאם להכנסות בני הזוג.

תמהיל משכנתא מומלץ לשנת 2014 מופיע כאן

בחירה באופציה זו תשמח מאד את הוריכם שדואגים בוודאי שאינכם "זורקים" כסף סתם בתמורה לשכירות, תוכלו לשפץ את הדירה בהתאם לשימושכם וכן הלאה. עם זאת לקיחת משכנתא מניחה על כתפתכם משקל עצום, כגון: ההתחייבות להחזר חודשי, החתמת ערבים על החוזה מול הבנק והפרוצדורות השונות אותן יש לבצע כבעלי בתים.חוזה משכנתא

"את הכסף הגדול לא עושים בארץ"

השקעות נדל"ן בחו"ל הפכו בשנים האחרונות לטרנד לוהט, וזאת בזכות מחירי הדיור הנמוכים בעולם המאפשרים רכישת נכס המניב שכר דירה. במידה ואינכם בקיאים בביצוע השקעות, עליכם לבצע סקר מקיף אודות מדינת היעד, העיר, מספר התושבים וכן הלאה.

יתרונה של דרך זו היא ברכישת נכס מניב בעלות נמוכה מאשר בישראל, אך חסרונה הוא בפער הידע בשוק הנדל"ן המרוחק, והאפשרות להפסיד את כל ההשקעה בגלל חוסר ידע, אם כי ישנן חברות רבות העוסקות בתחום זה ויכולות לסייע לכם בתיווך והתמצאות בשוקי הנדל"ן בחו"ל.

נדלן בחול

חשוב לבדוק היטב כי התשואות אכן אמיתיות… יש חברות העלולות להציע לכם תשואות אסטרנומיות, וחשוב לציין שהחברה מסבסדת בשנים הראשונות את התשואה (ומבטיחים: תשואה מובטחת לחמש שנים) ולאחר מכן מתברר שמכרו את הדירה במחיר מופקע.

אין ספק שקיימת בעיתיות בשמירת ההון העצמי של הזוג ישראלי בצד, וזאת מכיוון שמחירי הדיור ממשיכים לעלות בזמן שהריבית אותה אנו מקבלים על כסף זה בבנק שואפת לאפס. לכן, יש לחשוב על אפיקי השקעה המניבים כסף ומגדילים את ההון העצמי של הזוג, או לפחות שומרים על ערכו כך שביום מן הימים יוכלו בני הזוג להשתמש בכסף זה לרכישת בית החלומות שלהם.

 קרא גם:

4 טיפים לרכישת דירה בזול

האם עדיף שכירות או רכישה – איך מחשבים?

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1521

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php