«

»

יול 14

הדפס פוסט זה

איך לחסוך בהתקנת מזגן בדירה חדשה מקבלן

מזל טוב!

אחרי אינספור חיפושים וביקורים באתרי בנייה, מצאתם את דירת החלומות, התמקחתם קצת על המחיר, לחצתם ידיים וחתמתם על חוזה לרכישת דירה מקבלן.

רוב הזוגות אשר להם זוהי הדירה הראשונה בטוחים שבשלב זה, הם יכולים להתרווח ולחכות לשיחת הטלפון הקוראת להם להגיע למסירת הדירה.

אולם, בדרך התלאות אותה אתם עומדים לעבור מול הקבלנים השונים, ישנן מספר תחנות קריטיות: בחירה של קרמיקות וכלים סניטריים, שדרוג מטבח או סטנדרט ושינויים נוספים בתשלום שיוצעו לכם על ידי הקבלן.

אחד הסעיפים המרכזיים שמאפשר לקבלן לגזור עליכם קופון נוסף הינו מיזוג הדירה.

במקרה זה, מתחלקים הקבלנים לשלושה סוגים עיקריים:

 

מבצע לכל רוכש דירה – מזגן מיני מרכזי מתנה!

השיטה היעילה ביותר של הקבלנים להשיא את ערך הדירה, כאשר מחקר שנערך לפני כמה שנים, הראה שהענקת מתנה בדמות מזגן מיני מרכזי שעלותו נעה סביב ה-15,000 ש"ח (לא אינוורטר), מעלה את ערך הדירה ב-40,000 ש"ח בממוצע.

שורה תחתונה – אמא לא אמרה לכם שאין מתנות חינם?

 

הכנה למזגן מיני מרכזי בכל דירה במתנה!

עוד טריק שיווקי, כאשר במודעה מוזכר גם מזגן מיני מרכזי וגם במתנה, אך בפועל מדובר על הנמכת גבס במסדרון והנחת צנרת, בעלות של קצת פחות מ-2,000 ₪ עבור שני לוחות גבס, לייסטים וצנרות ניקוז.

אולם, מטרתה העיקרית של אותה מתנה היא לקשר אתכם לחברת המיזוג העובדת עם הקבלן.

איך הטריק עובד?

בשלב מסוים תיצור איתכם קשר חברת המיזוג, אשר תציע לכם להגיע לפגישה לטובת רכישת מיזוג דרכה. "היתרון שלנו", יאמרו לכם, "אנחנו עובדים עם הקבלן, ובגלל זה אנחנו יכולים להיכנס לפני שאתם מקבל מפתח ועבודות הבינוי מתבצעות על ידי הקבלן".

במידה ותחליטו לוותר, יונחו עבורכם צנרות ניקוז למזגן מיני מרכזי ותבוצע הנמכת הגבס, כל שינוי במיקום הצנרות, אם לדוגמא תרצו מזגן בכל חדר, תעלה כסף על פי מחירון השינויים של הקבלן.

במידה ותחליטו לוותר על הנחת צינורות באמצעות הקבלן, תמיד תוכלו לעשות זאת לאחר הכניסה לדירה ותקבלו תוצאה יפה ואסתטית לא פחות מזו של הקבלן.

בקשו ממתקין המזגנים שלכם להסוות את הצנרת באמצעות תעלות פלסטיק לבנות המשתלבות עם הקיר או לבצע הנמכת תקרה בגבס.

יחד עם זאת, טרם ביטול הקבלן באופן סופי, יש לבחון את האפשרות העתידית בביצוע הנמכת גבס בדירות הכוללות מערכת ספרינקלרים (מערכת התזת מים למניעת שריפה), והנמכת גבס בצורה שאינה מקצועית עלולה לבטל את יעילות המערכת במקרה של שרפה.

שורה תחתונה – חוסך כאב ראש לאחר קבלת המפתח, אך יש להשוות מחירים ולקבל חוות דעת אודות חברת המיזוג איתה אתם מתקשרים.

 

אנחנו לא מתעסקים במזגנים

הסוג האחרון של הקבלנים, הם אלו שלא מתעסקים בכל נושא המיזוג הביתי, מלבד הכנת צנרות על פי מחירון השינויים, בדרך כלל כמה עשרות שקלים למטר של צינור ניקוד וחיבור למסתור הכביסה בו תותקן היחידה החיצונית.

גם כאן, ניתן להניח את הצנרת ולהסוות אותה באמצעות מתקין המזגנים שתשכרו, לאחר קבלת המפתח.

שורה תחתונה – צדיק בסדום.

לסיכום

תהליך רכישת דירה וההמתנה לקבלת המפתח הינו תהליך מורט עצבים, במסגרתו נאבקים בני הזוג מול רשויות המס, בנקים, חברות בנייה ונותני שירותים כאלו ואחרים.

בשנים האחרונות, כחלק בלתי נפרד מהחוויה, מנסות חברות שונות להפעיל לחץ של זמן וכסף על רוכשי הדירות בתואנות שנדרש להחליט בעוד שבוע מפני שלאחריו יוצקים את התקרה או שאחר כך זה יעלה הרבה יותר יקר.

המלצתנו היא לנסות ולתכנן את נושא המיזוג מיד עם קבלת התוכניות עליהן ניתן היתר בנייה, בכך תגיעו מוכנים לשבוע הלחץ של הקבלן וחברת המיזוג.

בנוסף, יש לשקול בחיוב את הפתרון הכולל התקנת מזגן נפרד בכל חדר, גם במחיר של תעלת פלסטיק שמהר מאד תשתלב בנוף הביתי, ולו רק בזכות החיסכון הכספי שבהפעלת מזגן בודד (כחצי שקל לשעה) לבין הפעלת מזגן מיני מרכזי בעוצמה של 5.5 כ"ס (בעלות של כשניים וחצי שקלים לשעה).

והכי חשוב, תהיו שקולים בהליך קבלת ההחלטות שלכם.

בהצלחה!

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1571

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php