«

»

יול 14

הדפס פוסט זה

משרד האוצר מעריך כי קיימים 15 מלייארד שקלים בזכויות שלא נדרשו

משרד האוצר מעריך כי קיימים 15 מלייארד שקלים בזכויות שלא נדרשו. הזכויות והכספים שלא נדרשו שנמצאים בפוליסות ביטוח מוקפאות, חשבונות בנק ישנים, קופות גמל רדומות, מלוות בנק ישראל ועוד מוערכים בלמעלה מ15 מליארד שקל.

מה זה זכויות שלא נדרשו? איך הכספים מגיעים למצב שבו הם נחשבים כ"לא נדרשים"?

בשנה האחרונה אנשים רבים התחילו לחפש את הכספים שלא נדרשו בעקבות הקמפיין של משרד האוצר, אבל מה ההגדרה של המילה זכויות? ואיך הזכויות מגיעות לסטטוס של "לא נדרשו"?

הזכויות מתפצלות למספר קטגוריות שונות ובהם:

זכויות כספיות:

קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות נאמנות, תאגידים בנקאיים, חברות ביטוח, ביטוחי מנהלים, בתי השקעות, משרדי ממשלה, מניות דיבידנדים, ניירות ערך, אג"חים, קרנות השתלמות, קרנות נאמנות ועוד…

זכויות נכסי דלא ניידי

–איתור זכויות הנדל"ן הוא מורכב יותר, בדרך כלל הרשויות הממשלתיות: הטאבו, מנהל מקרקעי ישראל, האפוטרופוס הכללי, רשם המקרקעין, מיסוי מקרקעין, הטאבו וכד', יכולים לעזור באיתור זכויות אלו. אך מה עושים כשמדובר באיתור נכס בחו"ל? או איתור של נכס של אדם אשר נספה בשואה? ללא ספק שמהניסיון הרב של חברתנו, איתור נכס הוא דבר מורכב ומסובך, שדורש בלא מעט מקרים עבודה מורכבת ומסובכת, ואף סיזיפית מעט…

זכויות מס

איתור זכויות ממס הכנסה. כולנו עובדים ומפרישים כספים רבים מהמשכורת שלנו למס הכנסה, לא קורה שנלקח מאתנו יותר מדי כסף?

 זה ממש מדהים

זה די מדהים שהיום, כל אחד ואחת מאיתנו, יכול, בלחיצת כפתור פשוטה לדאוג שיאתרו עבורו או עבור קרוב שנפטר, בין אם הוא בעל הזכויות בעצמו ובין אם הוא יורש של בעל הזכויות, זכויות שלא נדרשו.
אז מה זה בעצם "זכויות שלא נדרשו"? בעברית פשוטה, מדובר בזכויות שאותם אנחנו לא מכירים, ואיננו מודעים לעובדה שמסתתרים עבורנו סכומי כסף לא קטנים. באופן די אבסורדי, הם שייכים לנו ואף אחד לא עושה מאומה על מנת לאתר אותנו, בעלי אותן זכויות.

חברתנו דואגת כבר שנים להעלות את התודעה הציבורית כמה שיותר, להיות עמוד האש בראש המחנה ולדאוג שכל אזרח יוכל לקבל את המגיע לו על פי הדין והצדק!

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1577

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php