«

»

מרץ 22

הדפס פוסט זה

מעבר דירה בזול

בשעה טובה הדירה החדשה שלכם מוכנה עבורכם והגיע הזמן לארוז את החפצים ולעבור אליה.

בין אם מדובר על דירה יד שנייה ובין אם מדובר על מעבר לדירה חדשה מקבלן, עלויות האריזה וההובלה כרוכות בעלויות נכבדות אותן תצטרכו לשלם בכדי להשלים את המעבר.

במסגרת מאמר זה ננסה לסקור את כלל העלויות העומדות בפניכם, והדרכים היצירתיות באמצעותן תוכלו לחסוך בעלויות חלק מהן.

הובלת דירה לרוכשי דירה ראשונה

אם עד עכשיו התגוררתם אצל ההורים וזאת דירתכם הראשונה, סביר להניח שהחפצים השייכים לכם כוללים בעיקר בגדים ומוצרי חשמל קטנים, נסו לוותר על שירותיה של חברת הובלה ובצעו את ההובלה בכוחות עצמכם.

ראשית נסו להשיג ארגזים בחינם, עלות רכישת ארגזי קרטון הינה זניחה יחסית, נעה בין 2 ל-3 ₪ לקרטון, עלות העלולה להצטבר לכמה עשרות שקלים, בהנחה וחפצים של זוג ללא ילדים וללא חפצים משמעותיים נזקק לעשרה עד עשרים ארגזים.

תוכלו לנסות ולהשיג קרטונים במקום העבודה, דאגו לקבל אישור לכך בכדי למנוע מצב של אי נעימות, או במיכלי המחזור המיועדים לכך, בהם נמצאים בד"כ קרטונים יבשים וחדשים, בגדלים שונים.

עליכם לנסות ולבצע את ההובלה בכוחות עצמכם, ארזו את הבגדים בארגזים או מזוודות והעמיסו אותם על הרכב הפרטי, חשוב לנסות ולתמחר את עלות הנסיעה ברכב ובכך לחשב את הכדאיות אל מול הזמנת חברת הובלה.

לשם ההמחשה, מעבר לדירה הנמצאת במרחק של עשרה קילומטרים תעלה לכם כעשרה שקלים להובלה, אך אם הדירה החדשה נמצאת באילת ותאלצו לבצע מספר נסיעות בכדי להעביר את התכולה כולה, ייתכן כי השכרת רכב מסחרי תהיה משתלמת יותר, עלות של סביב ה-600 ₪ ליום השכרה לא כולל דלק, חלופה משתלמת יותר מבחינת העלות הכוללת.

הובלת דירה עבור משפרי דיור או מתגוררים בשכירות

בדרך כלל משפרי דיור או אלו העוברים מדירה שכורה אחת לשנייה או לדירה בבעלותם, מחזיקים ברשותם מספר רב של חפצים, ריהוט, מכונת כביסה ומקרר ולכן נדרשים לשירותיה של חברת הובלה לא רק לשם הובלת החפצים, אלא גם לשם ביצוע פינוי דירה משתלם מבחינת הורדת החפצים מהדירה אל הרכב וממנו אל הדירה החדשה.

במקרה זה אין מנוס משכירת שירותיה של חברת הובלה, שכן המורכבות בהובלת חפצים כבדים במיוחד תוך כדי שמירת תקינותם ושלמותם הינה משימה לבעלי מקצוע בלבד, יחד עם זאת חשוב לוודא כי חברת ההובלה מעניקה ביטוח על התכולה המועברת, ונושא זה ועלות השירות מעוגנת בחוזה עבודה מסודר, גם בתמורה לבחירה בחברת הובלה מעט יקרה יותר.

העברת דירה מול חברות הכבלים והתקשורת

נכון להיום חברות הטלוויזיה YES ו-HOT מעניקות שירותי העברת דירה בחינם, ובנוסף לכך מעניקות הטבות למספר חודשים לאלו המחליטים להישאר איתן גם בכתובת החדשה – זה לא אומר שלא תוכלו להתמקח איתן לגבי הטבות נוספות שמגיעות לכם שלקוחות נאמנים, אל תוותרו על ניסיון זה לקבלת שירותים נוספים בחינם.

חברת בזק גובה כ-20 ₪ עבור העתקת קו, אך קיימת הסתייגות כי הנושא תלוי במיקום הדירה החדשה, כך שבמקרה של דירה חדשה מקבלן, ייתכן ותאלצו לשלם עלות התקנה מלאה עבור קו הטלפון, זמן מצוין לחשוב על נחיצות טלפון קווי בעולם של תקשורת ניידת.

ספק האינטרנט איננו תלוי מיקום ולכן אין צורך לעדכן אותו במעבר הדירה, מלבד עדכון הכתובת למשלוח החשבונית החודשית.

דואר עוקב

חברת דואר ישראל מעניקה במתנה ארבעה חודשים שירות דואר עוקב, במהלכם תעביר אל הכתובת החדשה את המכתבים הנשלחים לכתובת הישנה, במידה ותרצו להמשיך את השירות לאחר מכן, תאלצו לשאת בעלות של 60 ₪ לארבע חודשים נוספים, ולאחר מכן בעלות של 320 ₪ לשנה וארבע חודשים נוספים.

לכן, נצלו בתבונה את ארבעת חודשי החסד אותם קיבלתם מרשות הדואר לעדכן את כלל הגורמים לגבי הכתובת החדשה, גם במקרה זה מומלץ מאד לעבור לחשבונות הנשלחים אל הדואר האלקטרוני ובכך מבטיחים כי תקבלו את המכתב במהירות ומבלי צורך לעדכן את כתובתכם.

רשות מקומית, חברת חשמל וגז

יש לעדכן את ברשות המקומית (ארנונה ומים), חברת החשמל וחברת הגז בבניין המגורים את הפרטים המעודכנים של המשתמש בדירה, וזאת בכדי לא להיות חשופים לתביעות בעבור חובות של הדיירים החדשים (בהנחה ואתם מוכרים הדירה) או של הדיירים העוזבים (במידה ורכשתם דירת יד שנייה).

למרות שנושא זה מעוגן בחוזה של מכירת דירת יד שנייה, חשוב לא להזניח ולבצע את ההעברה באותו היום.

כרוכשי דירה, כך תוכלו להבטיח שאין חובות שיימנעו מכם בעתיד לקבל שירותים, טרם העברת כלל התמורה עבור הדירה למוכר.

פרוצדורות נוספות?

אנו מזמינים אתכם להוסיף טיפים נוספים בתגובות מהניסיון שלכם בתחום, שיעזרו לכלל גולשי האתר במעבר דירה מהיר וזול.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1599

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php