«

»

מרץ 22

הדפס פוסט זה

השאלת כסאות גלגלים בחינם

לא ניתן לצפות את הצורך בכסא גלגלים, ייתכן כי מדובר על נכות זמנית בעקבות תאונה בה נדרשים כסאות גלגלים לתקופה קצרה וקצובה, או שמא צורך המתעורר בשל אירוע רפואי המחייב כסא גלגלים באופן מיידי וזאת בכדי להתחיל את השיקום בבית או בבית החולים.

בכל מקרה לא מומלץ לרכוש באופן מיידי כסא גלגלים באופן מיידי, וזאת עקב עלותם הגבוהה. שכן, ייתכן ומדובר בזמן קצר בו נזדקק לשירותיהם, וייתכן אף כי נדרשת בחינת התאמת כסא הגלגלים למשתמש טרם רכישתו, וזאת בכדי לבחון האם ישנה מסוגלות לנייד את הכסר באופן עצמאי ואז נדרש כסא מסוג מסוים, או שמא הנכות גדולה מכך ויש צורך בכסא נוח יותר לשהות ממושכת ואז נדרש כסא מסוג אחר לגמרי.

ריכזנו עבורכם מספר עמותות לכל מקרה שלא יבוא, ובו תזדקקו להשאלת כסא גלגלים ללא עלות לתקופה מסוימת, בתמורה לערבון כספי שיוחזר אליכם עם החזרת הכסא לעמותה.

יד שרה

יד שרה הינה עמותה בפריסה ארצית העוסקת בהשאלת ציוד רפואי שיקומי, ובהפעלת שירותים המסייעים לנכים וקשישים בניהול אורח חיים עצמאי ככל הניתן.

בכל אחד מסניפי הארגון תוכלו להשאיל כסאות גלגלים, הליכונים וציוד שיקומי נוסף, מעבר לכך תוכלו להיעזר בשירותיה של העמותה הנפלאה הזאת גם בהשאלת עריסות לתינוקות, משאבות הנקה, מכשירי אינהלציה וכל ציוד רפואי אחר לו תדרשו לתקופה קצרה בלבד. כמו כן, העמותה מעניקה שירותי הסעות לבדיקות וטיפולים רפואיים, מרפאות שיניים בהתנדבות לאוכלוסיה מבוגרת, מועדונים וסיוע משפטי בהתנדבות.

לחצו כאן לרשימת סניפים יד שרה

עזר מציון

ארגון עזר מציון מסייע לנכים ולחולים סיעודיים נוספים, להישאר בסביבה הביתית המוכרת להם על ידי השאלת ציוד רפואי שיקומי לשימוש ביתי, כמו כסאות גלגלים, הליכונים, ציוד עזר לאמבטיה וכן הלאה. כמו כן, תוכלו להיעזר בשירותי הארגון בכדי להתמודד עם משברים תפקודיים ונפשיים ללא כל עלות באמצעות צוות המתנדבים של הארגון.

לחצו כאן לרשימת סניפים עזר מציון

עזרה למרפא

אגודת עזרה למרפא נוסדה בכדי להקל את סבלם של חולים, קשישים ונכים, ולסייע לבני המשפחות הסועדים אותם. האגודה פועלת בתחומים רבים, ביניהם השאלת ציוד רפואי, סיוע כספי בהטסת חולים לטיפולים מצילי חיים בחו"ל, שירותי הסעות, ביקורי חולים ועוד מגוון שירותים המשלימים את החסכים הקיימים בשירותי הבריאות הציבוריים ולכאלו שאינם מחזיקים ברשותם ביטוח בריאות פרטי. כמו כן, תוכלו להסתייע בעמותה בייעוץ רפואי ומשפטי, מועדוני יום לקשישים ואפילו טיפול בילדים ששני הורים מאושפזים ואין מי שיטפל בהם.

לחצו כאן לרשימת סניפים עזרה למרפא וצפייה בכלל השירותים הניתנים על ידי האגודה

גמ"חים

למרות שהמושג מוכר יותר לציבור הדתי, בערים רבות ברחבי המדינה פרוסים גמ"חים (גמילות חסדים) המעניקים לנזקקים את האפשרות להשאלה ללא כל תמורה של כסאות גלגלים ועזרים שיקומיים נוספים.

זוהי רק רשימה חלקית ובלתי מספיקה של ארגוני צדקה העושים ימים כלילות בכדי לסייע לנזקקים בקבלת ציוד רפואי שיקומי בהשאלה, תחום זה התפתח עקב העלויות היקרות שברכישת הציוד ובחוסר הכדאיות הכלכלית מכיוון שבמקרים רבים מדובר על שימוש לתקופה קצרה בלבד שאיננה מצדיקה את רכישת הציוד.

נשמח לשמוע מכם אודות ארגונים נוספים המאפשרים את השאלת הציוד ללא עלות, כאשר במידה והיכולת הכלכלית שלכם מאפשרת זו, אנא השאירו את סכום הערבון אותו הפקדתם כתרומה למוסדות אלו, בכדי שיוכלו להמשיך ולתת מענה הולם לנכים וקשישים הנזקקים לשירותיהם.

רק בריאות מצוות זול בזול.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=1608

תגובה אחת

  1. יוני

    בנוסף לכיסאות גלגלים תוכלו למצוא ביד שרה מכשיר אינהלציה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php