«

»

דצמ 31

הדפס פוסט זה

מפת המפעילים הסלולארים והסבר על המבנה שלהם

לנוחותכם מצ"ב מפת המפעילים הסלולארים:[

ההסברים הטכניים

החברות הותיקות – אורנג', סלקום, פלאפון

בבעלותן רשת אנטנות מלאה בכל הארץ והן נותנות מענה קולי וגם באינטרנט. כמו כן, בבעלותן מוקדי שירות בפריסה ארצית הנותנים גם תיקונים למכשירים וכיו"ב. בחברות אלו אולי לא תקבלו שירות מדהים, אבל בד"כ הוא ישאר בתחום הסביר. מצד שני, המחירים אצלם לרוב גבוהים יותר. בנוסף, המבצעים בדרך כלל מורכבים ומסובכים, המחירים משתנים לאחר שנה וכל הקונצ'ים הרגילים שכולנו מכירים.

חברות הפועלות על מפעיל וירטואלי – רמי לוי, YouPhone, הום סלולר

חברות אלו פועלות על בסיס הרשת של החברות הותיקות. רמי לוי מתארחת אצל פלאפון, YouPhone אצל אורנג' והום סלולר אצל סלקום. לחברות אלו אין מרכזי שירות אם כי ניתן לבצע חלק מהפעולות ברשתות אליהם הם קשורות. כמו כן, הטיפול במענה הטלפוני צפוי להיות בעייתי יותר. המחירים בחברות אלו זולים יותר לעומת החברות הוותיקות. להסבר מהו מפעיל וירטואלי

חברות בנות של החברות הותיקות – 012mobile

חלק מהחברות הסלולריות מפעילות חברות בנות שלהם המספקות שירות דומה מאוד ועל אותה הרשת בדיוק רק בשם אחר. הטריק להתחרות בחברות החדשות, בלי לתת את ההנחות ללקוחות שמפחדים לעבור. לדוגמא באתר 012 מופיע:

חברת 012mobile הינה מותג סלולארי חדש בבעלות קבוצת פרטנר הפועלת תחת הרשת של קבוצת פרטנר בפריסה רחבה.

כרגע זוהי חברת 012mobile מבית חברת אורנג. החברה מספקת את אותו שירות בדיוק כמו החברה האם, רק שאין אפשרות לקבל שירות במוקדי השירות. כמו כן, הם מנסים למקד את הלקוח לשירות בצ'אט או במייל. אולם קיים גם מוקד שירות לקוחות שמספרו (1-800-055-888). בקיצור, אותה הגברת בשינוי האדרת ובמחיר הרבה יותר זול.

לסיכום, החוששים מאיכויות שיחה נמוכות יותר, יקבלו כאן את אותם האיכויות של החברות הותיקות, ובמחירים זולים בהרבה.

חברות חדשות ומתחדשות – גולן טלקום והוט מובייל (לשעבר מירס)

חברות אלו זכו במכרז של מכרז התקשורת ופורסות תשתית חדשה שלהם. עם זאת בתקופת המעבר הם מתבססות חלקית על מפעילים קיימים. גולן טלקום מתארחת אצל סלקום, והוט מובייל על התשתית של פלאפון. אולם הם מחוייבות להעלות בהדרגה את הכיסוי שלהם  עד לכיסוי עצמאי של 90%.

 תמיכה בדור שני ובעיות קליטה

פלאפון, רמי לוי (המתארחת היום אצל פלאפון), והוט מובייל (שרוב השירות שלה היום הינו דרך פלאפון) מספקות שירות רק בדור שלישי. כתוצאה מכך, כאשר אין קליטה בדור השלישי, יכולות להיות לכם בעיות. כמו כן, זה מחייב אתכם לקנות מכשיר סלולארי מדור שלישי, במקום פלאפון זול מדור שני.

ראה מהי התוכנית סלולרית הזולה ביותר

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=239

3 פינגים

  1. 012mobile במחיר מוזל במיוחד 44 שקל לחצי שנה. » זול בזול

    […] « מפת המפעילים הסלולארים והסבר על המבנה שלהם […]

  2. גלישה סלולרית זולה במודם סלולרי – השוואת מחירים » זול בזול

    […] אז איזה חבילת גלישה סלולרית הכי זולה? […]

  3. סקירת הכתבות הסלולריות » זול בזול

    […] ש012 MOVILE, הם בדיוק אותו חברה כמו אורנג'? מפת המפעילים הסלולריים החדשים – מה ההבדל בין החברות, איזו חברה מתארחת על איזו חברה […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php