«

»

אפר 08

הדפס פוסט זה

הטבה לרוכשי דירה ראשונה בישובי פיתוח- מענק מותנה וסבסוד פיתוח. 50 – 110 אלף ש"ח

ממשרד השיכון מעניק סבסוד + מענק מותנה בסך של 50- 110 ש"ח לרוכשים דירה ראשונה בישובי פיתוח. ישובי הפיתוח הם ישובים בצפון ובדרום + העיר החדשה חריש

רשימת הישובים

אופקים, אל-סייד, בועיינה-נוג'ידאת, בית שאן, דימונה, חורה, חצור הגלילית, חריש, טבריה, יפיע, ירוחם, כפר מנדא, כרמיאל, מגדל העמק, מעלות תרשיחא, מצפה רמון, נהריה, נחף, נצרת, נצרת עילית, נתיבות, סח'נין, עכו, ערד, צפת, קריית שמונה, רהט, שדרות, שלומי

מי זכאי:

קיימים שני תנאים שחובה לעמוד בשניהם:

1. משפחות או רווקים מעל גיל 35 – משפחה (גם ללא ילדים), משפחה חד הורית (עם לפחות ילד אחד), רווק מעל גיל 35 (בעל תעודת זכאות).

2. דירה ראשונה שנרכשה – זוהי הדירה הראשונה של מקבל המענק. (אם כי יש יוצאים מהכלל ראו בהערות)

תנאים ברכישת הדירה

1. הדירה היא מיד ראשונה

2. הסבסוד ניתן רק אם הדירה היא בבנייני קומות. המענק ניתן גם בדירה צמודת קרקע. כדי לקבל סבסוד פיתוח על הדירה להיות בבנייה רוויה (בדרך כלל בנייני קומות הם בנייה רוויה,מומלץ לבדוק בצורה רצינית את העניין לפני הרכישה), ולא בניה צמודת קרקע.

סבסוד פיתוח

אתם זכאים לקבל סבסוד פיתוח של 25-40 אלף ש"ח. הסבסוד יועבר לקבלן, ועליו להעביר אותו אליכם. עם זאת, יש לעגן זאת בחוזה עם הקבלן.

התנאים:

א. הקבלן מסיים את הבנייה תוך 26 חודשים. (הזמן נספר משלב מסירת השטח ליזם ועד קבלת טופס 4).

המענק המותנה

המענק המותנה הוא בעצם הלוואה בריבית 2% + הצמדה. על כל שנה בו לא תמכרו את הדירה – ימחק 10% מההלוואה. המענק אינו נחשב כהון עצמי במשכנתא.

1. המענק המותנה הוא בסך 60,000 ש"ח (לרווקים – 30,000 ש"ח).

2. המענק מותנה בהמשך החזקה בדירה\דירה חלופית בישובי הפיתוח במשך 10 שנים – המענק מותנה בהמשך החזקה בדירה במשך 10 שנים. אולם ניתן לגרור את המענק (קרי – להצמיד אותו לדירה אחרת) לדירה (גם מיד שניה) באחד מישובים אלו. [בניה רוויה ולא צמודה].

3. אם הדירה נמכרה באמצע התקופה, ניתן לקבל חלק יחסי מהמענק – לדוגמא אם מכרתם את הדירה לאחר 4 שנים, ניתן לקבל 40% מהמענק. על החלק שנותר יש לשלם ריבית של 2% + הצמדה.

4. המענק מותנה באי השכרה של הדירה במשך שנתיים

חשוב שתשימו לב – על כל שנה שאתם מחזיקים בדירה אתם מקבלים 10% מהמענק – 6000 ש"ח.

היה ב-הטבה לרוכשי דירה ראשונה.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=501

פינג אחד

  1. משכנתא לזוגות צעירים » זול בזול

    […] אחד הפרמטרים שמעניקים ניקוד גבוהה הוא אזור הנכס שאותו רוצים הזוג הצעיר לקנות, כאשר כאן אזורי הפריפריה מועדפים על פני אזור המרכז, וזאת מתוך מחשבה ליישב זוגות צעירים רבים באזורי פריפריה, כאשר אחד התמריצים לעשות זאת הוא הקניית משכנתא לזוגות צעירים עם מענק של 100 אלף שקל למגורים באזורי הפריפריה, לפרטים נוספים על מענק זה המוצא למשכנתא לזוגות צעירים לחץ כאן. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php