«

»

אפר 15

הדפס פוסט זה

איך לוקחים משכנתא?

הרבה אנשים בכלל ובפרט זוגות צעירים מתקשים לקחת משכנתא טובה, איך לוקחים משכנתא? איך ניגשים לתהליך כה חשוב, שבוודאי ישפיע על כמות הכסף שנשלם למשכנתא ב- 20-30 השנים הבאות.

אז איך לוקחים משכנתא? תהליך לקיחת המשכנתא מורכב מכמה מהלכים שיש לעשות ומורכב מחשיבה רבה של הזוג, קודם כל האם יש להם את ההון העצמי על מנת להתחיל את מהלך קניית הנכס, כיום בנקים לא מאשרים משכנתאות בלי שלזוג המבקש משכנתא יש ביד משהו כמו 35%-40% מערך הנכס אותו הם מעוניינים לרכוש.

איך לוקחים משכנתא? שלב אחר שלב:

דבר ראשון והכי חשוב הוא להגדיר כמה אתם מעוניינים להשקיע על קניית הנכס ולפי זה לבדוק האם ברשותכם קיים האחוז אותו מבקשים בבנקים בכדי לאשר משכנתא, השלב הבא הוא מציאת הנכס והשוואת הצעות למשכנתאות מבנקים שונים (עדיפות לבנקים הבולטים), לשם כך עליכם להבין מעט בסוגי משכנתאות ובריביות (תוכלו למצוא מידע בכל אתרי הבנקים).

לאחר שהחלטתם באיזה בנק לקחת משכנתא, עליכם להגיש בקשה עקרונית ללקיחת משכנתא מהבנק, לאחר מכן הבנק יבדוק את הבקשה ויאשר או לא (דבר הכולל שליחת שמאי לקביעת המחיר של הדירה), לאחר מכן תעברו כמה תהליכים שנדרשים לביצוע הלוואת המשכנתא, ושלב אחרון הוא ביצוע ההלוואה (במעמד החתימה על המשכנתא יש לקרוא בעיון רב את כל המסמכים לפני חתימה).

ואולי העצה החשובה ביותר לאיך לוקחים משכנתא היא העובדה שתחום המשכנתאות מתנהל כמו כל תחום עסקי, ולכן יש לנהל מיקוח על ריביות שהבנקים מציעים לכם, כמו כן, בבנקים מסוימים מתפשרים ומאפשרים תנאים טובים למשכנתאות בסוף שנה.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=590

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php