«

»

מאי 29

הדפס פוסט זה

החזר מס הכנסה בגיל השלישי

למי מיועד החזר מס הכנסה בפועל? כל שכיר במדינת ישראל יכול לגשת ולבצע בדיקת זכאות של החזר מס הכנסה. נכון להיום, מקיימת מדינת ישראל דרגות מס ולפיהן קובעים גם את דרגת המס בא יוכל אם בכלל האדם הפוטנציאלי לדרוש החזר מס הכנסה כזה או אחר. אז מה בעצם צריך להשיג ומהם המועמדים הפוטנציאליים לעניין של החזר מס הכנסה? מה לגבי הגיל השלישי? במאמר זה נעסוק בעיקר על נישה של החזר מס הכנסה בגיל השלישי.

על החזרי מס בגיל השלישי

לא מעט קשישים מוותרים על בדיקת זכאות של החזר מס הכנסה או זכאות כזו או אחרת. בעקבות כך הם משלמים לא מעט כסף בעודם בחוסר ידיעה כי הם משלמים למעשה הרבה מעבר למה שצריך. ככה זה כשיש מחסור בידע. מה עושים? קוראים לזה הגשה של בקשה להחזר מס במקרים שנציין מיד.

כיצד ניתן לקבל החזרים בגיל השלישי?

כאשר מדברים על ריביות ועל הפקדות וניירות ערך, מדברים למעשה על הכנסות ריבית ורווחים המגיעים במסגרת תכניות של חסכון. מיותר לציין כי נישות הללו חייבות במס בשיעור של חמישה עשר אחוז ויותר. הכול בהתאם לסוג התכנית. מכאן, שניתן להגיש בקשה ראשונית לבדיקת זכאות להחזר כזה או אחר. נישה נוספת מדברת על רווחים מהכנסות של שכר דירה, יש לא מעט ניכויים נוכח רווחים מהכנסות שכר דירה, במידה ומדובר בדירה המושכרת מעל 4000 ₪ שהרי יהיה אותו אדם מחויב במס שאולי יוחזר אליו בהמשך, זאת אם ינסה להגיש בקשת זכאות ובדיקה. גם דיור מוגן זכאי בניכוי מס נוכח ההכנסות בהווה. החזרי מס בגיל הזהב מתייחסים גם לעבודה בחלק מהזמן או השנה כמקור הכנסה או תעסוקה חברתית. בסופו של דבר, החזרי מס בגיל הזהב לא יוכלו להתרחש מעצמו. מס הכנסה לא מעדכן ובטח לא יוזם מבדקי זכאות אלא אם תדרשו זאת בעצמכם, לכן עליכם לדרוש זאת באופן פעיל.

 

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=757

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php