«

»

ספט 08

הדפס פוסט זה

הפעלה נכונה של המזגן וחסכון בהוצאות החשמל

במדינת ישראל אי אפשר לחיות בלי מיזוג אוויר. החום הקשה שנמשך במשך כל כך הרבה זמן פשוט הופך את החיים בלי מזגן לבלתי אפשריים.  התוצאה היא שהמזגן אצלינו פועל כמעט 24 שעות במשך כל השנה.

בכדי להבטיח תוחלת חיים ארוכה ומינימום של תקלות ישנם כמה דברים שחשוב להקפיד עליהם במהלך השימוש במזגן. יתרה מכך שימוש נכון במזגן לא רק יעזור לשמור עליו אלא יעזור לשמור גם על חשבון החשמל כך שתוכלו לחסוך בהוצאה זו.

שימוש נכון במערכות מיזוג אוויר יעשה חסד לא רק עם חשבון הבנק שלכם אלא גם עם איכות הסביבה, כך שהרווח פה הוא כפול והוא של כולנו.

  • ·         התאמת מערכת מיזוג אוויר נכונה- הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתאים את מערכת מיזוג האוויר המתאימה. צריכה להיות הלימה בין גודל החלל לבין עצמת וגודל המזגן. כמו כן חשוב שתהיה התאמה בין הצרכים שלכם לבין מה שהמזגן יכול לספק זאת במטרה לאפשר לו שימוש שיעמוד בגבולות ההספק שלו מבלי להתאמץ.
  • ·         תחזוקה של המזגן- תחזוקה נכונה של מערכת מיזוג אוויר תשפר את הפעילות שלה ותאריך את תוחלת החיים של המערכת. ברמה הפרטית מה שעליכם לעשות או לפחות פעמיים במהלך השנה לנקות את הפילטרים של המערכת. נקיון הפילטרים היא פעולה פשוטה למדי שמתבצעת על ידי מים בלבד. זאת ניתן לעשות באמבטיה של הבית או בחוץ בעזרת צינור מים. בפילטרים מצטבר אבק שפוגע באיכות העבודה של המערכת וגורם לה להתאמץ יותר. נקיון תדיר שלהם יבטיח שהמזגן יעבוד טוב יותר לאורך זמן. הפילטרים ממוקמים במיקום בולט ונח ופעולת ההוצאה וההחזרה שלהם היא פשוטה, כך שכל אחד יכול לעשות זאת לבד. אם אתם לא יודעים היכן הפילטרים ממוקמים תוכלו למצוא הנחיות מפורטות במדריך למשתמש או שתוכלו לפנות לשירות הלקוחות של הספק.
  • ·         ווסתו את הטמפרטורות– צריכת החשמל של מערכת מיזוג אוויר מושפעת מהטמפרטורה שעליה הוא מופעל, ביחס לטמפרטורה שנמצאת בחוץ. אנחנו התרגלנו לחללים מקפיאים בחודשי הקיץ, אבל הדבר לא בהכרח נכון לא רק מבחינת צריכת חשמל מוגברת אלא גם לבריאות שלנו. המעברים בין חום עז שבחוץ  לקור עז שבפנים אינם בריאים ומקשים עלינו להתמודד עם הטמפרטורות הטבעיות במדינה מה שמחליש את המערכת החיסונית וחושף אותנו להתקררות. שמירה על טמפרטורה בגובה של 25 מעלות בחודשי הקיץ תבטיח ניצול אפקטיבי של צריכת חשמל, תקטין את חשבון החשמל ותעשה חסד לא רק עם הבריאות אלא גם עם איכות הסביבה. הקפדה על 25 מעלות תאפשר למזגן לעבוד באופן מחזורי ולא באופן רציף כמו שקורה במצבים שבהם המזגן נמצא על 16 מעלות קירור.
  • ·         לוודא את תקינות הטרמוסטט – למען הקפדה על עבודה מחזורית חשוב לוודא את תקינות הטרמוסטט של המזגן. הוא זה שנותן למערכת מיזוג אוויר את ההוראה לצאת להפסקה ומסיע בהקטנת חשבון החשמל. ברגע שהמערכת מכוונת ל 25 מעלות, היא תפסיק לעבוד כשהטמפרטורה בחלל תגיע לדרגה זו. ברגע שהמעלות תתחלנה לעלות היא תדלק אוטומטית שוב.
  • ·         לסגור את החלונות והדלתות – כאשר אתם מפעילים את מערכת מיזוג האוויר חשוב מאד להקפיד לשמור את הדלתות והחלונות סגורים. זאת במטרה לא להכניס אוויר חם מדי או קר מדיי לחלל, שכן במקרה כזה המערכת תצטרך לעבוד במאמץ רב יותר מה שיפגע גם באפקט פעולת הקירור וגם יפגע במערת לאורך זמן תוך קיצור תוחלת החיים שלה.

קישור קבוע למאמר הזה: http://zol.org.il/?p=959

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתם יכולים להשתמש באפשרויות ותגי ה-HTMLהבאים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

css.php